Вознесенська церква, с. Лукашівка, Чернігівська область

Село Лукашівка Чернігівської області перебувало в окупації російською армією з 9 березня 2022 року 21 день. Вознесенська церква була перетворена на склад зброї та боєприпасів російською армією, також у ній розташовувався штаб військових. 22 березня 2022 року відбувся обстріл території храму, штаб окупантів разом зі складом було знищено, росіяни понесли втрати у живій силі. Храм був пошкоджений під час вибухів боєкомплектів, які були розміщені поряд з церквою. Він згорів усередині та був пошкоджений зовні, хоча стіни загалом залишилися. Крім того, біля храму були знайдені вбиті під час окупації місцеві мешканці, як повідомляє ДСНС України.

Вознесенська церква Пам'ятка архітектури
Загальна інформація
Тип спорудихрам
Розташуванняс. Лукашівка, Чернігівська область
Релігійна приналежність*Православ'я (УПЦ (МП))
Дата руйнування
  • 22 березня 2022 р.
Пошкодженняважкі
*на момент обстрілу

Як вдалось з'ясувати під час моніторингового візиту, парафія Вознесіння Господнього існує у селі Лукашівка з 1781 року. До початку ХХ ст. парафіяльний храм, що стояв на місці нинішнього, був дерев’яним. Теперішній, цегляний храм було зведено на тому самому місці у 1913 році. Після встановлення радянської влади парафію Вознесіння Господнього у Лукашівці було ліквідовано, будівля храму використовувалася як склад. Відновлення чинності парафії та богослужінь у Вознесенській церкві відбулося у 1988 році. 26 червня 1989 р. виконком Чернігівської облради присвоїв Вознесенській церкві статус пам’ятника архітектури місцевого значення; відповідна табличка була встановлена при вході у храм. За часів незалежності Української держави цей статус не було припинено новою владою. Відтак Вознесенська церква залишається пам’яткою архітектури місцевого значення.

Після деокупації у адміністративному підпорядкуванні Вознесенської церкви у Лукашівці відбулися суттєві зміни. Збори місцевої громади парафіян від 24-го липня 2022 року ухвалили рішення про перехід під омофор Православної Церкви України. 1-го серпня новопризначений священик ПЦУ провів на території Вознесенської церкви перше богослужіння.

Галерея

Джерела