Храм на честь Покрови Пресвятої Богородиці, м. Оріхів, Запорізька область

Матеріал з Релігія в огні
Храм на честь Покрови Пресвятої Богородиці
Загальна інформація
Тип спорудихрам
Розташуванням. Оріхів, Запорізька область
Релігійна приналежність*Православ'я (УПЦ (МП))
Дата руйнування
  • не пізніше 15 травня 2022 р.
Пошкодженняслабкі
*на момент обстрілу

Вперше храм російськими артилерійськими обстрілами було пошкоджено до 15 травня 2022 р (точна дата невідома), про що повідомляв "24 канал".

Про друге пошкодження храму, яке відбулося 9 жовтня 2022 р. Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ пише: "Настоятель храму протоієрей Анатолій Фесенко повідомив, що переважно постраждала дзвіниця: плити перекриття майданчика обвалилися, огорожі дзвіниці пошкоджені. Священник також розповів, що храм постійно зазнає обстрілів, внаслідок чого вилітали шибки, руйнувалися двері, страждали ікони, дерева на церковній території, було пошкоджено церковну огорожу, обстріляно церковне авто. Зазначається, що попри небезпеку для життя, парафіяни приходять і допомагають відновлювати руйнування та наводити лад."

Храм був закладений у 1873 році й побудований протягом трьох років. Під час більшовицьких антирелігійніх кампаній 1930-х років храм було майже вщент зруйновано. Відроджуватися релігійне життя у громаді почало лише під час нацистської окупації, після якої храм залишається діючим.

Галерея

Джерела