Єлецький монастир, м. Чернігів, Чернігівська область

Матеріал з Релігія в огні
Свято-Успенський Єлецький монастир
Загальна інформація
Тип спорудимонастир
Розташуванням. Чернігів, Чернігівська область
Релігійна приналежність*Православ'я (УПЦ (МП))
Дата руйнування
  • 7 березня 2022 р.
Пошкодженняслабкі
*на момент обстрілу

У результаті обстрілу Чернігова 7 березня 2022 р., було пошкоджено будівлю Єлецького монастиря. Зокрема, у будиночку свт. Феодосія Чернігівського осколки пошкодили віконні шиби. Сам монастир не був об'єктом обстрілу, але над ним пролітали снаряди під час обстрілу, вікно було розбито, ймовірно, вибуховою хвилею. Про це йдеться на сайті Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП).

Андрій Глухенький, завідувач відділу наукового дослідження печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній», який побував у Чернігові, повідомив, що "внаслідок обстрілів в середині березня постраждала дзвіниця кінця XVII століття і оборонні мури Єлецького монастиря. Біля входу з вулиці Єлецької розташований 4-поверховий житловий будинок, в цей будинок влучив снаряд і осколки від цього снаряду потрапили по дзвіниці і по стіні Єлецького монастиря. Мури встояли, бо вони там товщиною півтора метри, але пошкоджена цегла і відбита штукатурка".

Свято-Успенський Єлецький монастир – пам'ятка архітектури національного значення. Один із найстаріших монастирів України. Заснований у в 1060 році


Галерея

Джерела