Каплиця Архистратига Божого Михаїла, м. Чернігів, Чернігівська область

Матеріал з Релігія в огні
Каплиця Архистратига Божого Михаїла
Загальна інформація
Тип спорудикаплиця
Розташуванням. Чернігів, Чернігівська область
Релігійна приналежність*Православ'я (ПЦУ)
Дата руйнування
  • 13 березня 2022 р.
Пошкодженняважкі
*на момент обстрілу

Під час повномасштабного російського вторгнення та боїв за Чернігів у околицях цвинтаря Яцево розгорнулися бойові дії, за яких територію кладовища було піддано обстрілам з боку позицій окупаційних військ. Ймовірна дата обстрілу, коли було зруйновано каплицю Архистратига Михаїла, – 13 березня 2022 р., той самий день, коли влучанням снаряду було завдано руйнації храму святителя Феодосія, розташованого тут же, на Яцівському цвинтарі. Однак точна дата й обставини обстрілу потребують подальшого з'ясування.

За повідомленням на інформаційному ресурсі «Суспільне. Чернігів» внаслідок обстрілів і пересування військової техніки частково зруйнований 108-й сектор кладовища, де поховані учасники Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, знищено надгробки бійців, пам’ятний знак на честь полеглих за Україну воїнів, а також кладовищенську каплицю.

Виконувач обов’язків директора кладовище "Яцево" Костянтин Борсук повідомив: «Капличка – це цивільна будова і вона не витримала. Її нам залишилось лише зруйнувати й відбудувати заново. Всі опори попадали, а ті що є, вони не працюють».

Каплицю Архистратига Михаїла на честь загиблих учасників АТО та операції Об’єднаних сил було зведено у 108-му секторі цвинтаря Яцево між 2016 та 2018 роками. Її урочисте відкриття припало на 21 листопада 2018 року. Головним ініціатором будівництва виступила Громадська організація «Єдина родина Чернігівщини».

Галерея

Джерела