Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, с. Киселівка, Миколаївська область

Матеріал з Релігія в огні
Костел Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії
Загальна інформація
Тип спорудихрам
Розташуванняс. Киселівка Снігурівського району, Миколаївська область
Релігійна приналежність*Католицизм (РКЦвУ)
Дата руйнування
  • 2 травня 2022 р.
Пошкодженняповна руйнація
*на момент обстрілу

Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, що розташовувався у с. Киселівка неподалік Миколаєва, зазнав пошкоджень ще в березні 2022 р., оскільки перебував під обстрілами російських військ. Однак точні дати цих обстрілів невідомі. За повідомленням настоятеля парафії о. Олександра Рєпіна TChr, який опікувався спільнотою в Киселівці, храм опинився просто на лінії фронту і був зруйнований внаслідок обстрілу 2 травня 2022 р. 

Костел спочатку обстріляли, а через кілька днів в нього влучили снаряди; внаслідок чого він зайнявся і згорів повністю. Деталі трагічних подій, в результаті яких було зруйновано храм, подаються на сайті Римо-католицької церкви в Україні з посиланнями на пояснення очевидців. "У березні російські солдати почали з танку обстрілювати вежу храму, аби збити хрест. Влучань було багато, але хрест все ще залишався. За словами свідків на п’ятий раз хрест впав. Вночі у храмі сталась пожежа, все всередині вигоріло. Потім почалися обстріли з різного виду артилерії, обстріли касетними снарядами".

Лише після деокупації регіону та припинення активних бойових дій 12 листопада 2022 р. священнику та монахиням вдалось побувати біля руїн костелу. І хоча деякі літургійні речі вдалось зберегти, однак давні ікони Божої Матері є втраченими.

Храм у селі Киселівка (яке тоді називалось Поляцьке, бо у ньому мешкали переселенці з Польщі, і було переіменоване в часи СРСР) збудований у 1852 р. За радянської влади костел використовувався для господарських потреб, як склад та пізніше як місце ремонту тракторів. У 1990 р. костел було повернуто громаді.


Галерея

Джерела