Скит Іоанна Шанхайського, с. Адамівка, Донецька область

Матеріал з Релігія в огні
Скит Святителя Іоанна Шанхайського Святогірської лаври
Загальна інформація
Тип спорудихрам
Розташуванняс. Адамівка, Краматорський р-н, Донецька область
Релігійна приналежність*Православ'я (УПЦ (МП))
Дата руйнування
  • 9 травня 2022 р.
Пошкодженняслабкі
*на момент обстрілу

На території Іоаннівського скиту в селі Адамівка на Донеччині 9 травня 2022 р. розірвалися декілька снарядів. Інформацію про руйнування та фотографії опубліковано на сторінці Донецької єпархії у мережі «Фейсбук». Згодом інформація з’явилась і на офіційному сайті Свято-Успенської Святогірської лаври. Під час боїв кілька снарядів потрапили на територію скиту. Зруйновано дахи будівель, вибито шибки, постраждали клумби та квітники, які обробляють монахині. Перед входом у храм утворилася величезна вирва глибиною близько 5 м, діаметром близько 10 м.

9 липня 2022 р. відбулись повторні обстріли території скиту. Ушкоджень зазнав центральний храм на честь святителя Іоана Шанхайського. Про це йдеться у повідомленні на сайті Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ. 22 липня 2022 р. обстріляли готельний комплекс на території скита. Влучання було у дах будівлі, тому він дуже пошкоджений. Відразу ж спалахнула пожежа і зайнялись кімнати на третьому поверсі. Роботи по відновленню будівель, храмів та готельного комплексу на території Іоаннівського скита розпочалися восени 2022 р.

Урочисте відкриття храму на честь святителя Іоанна (Максимовича), Шанхайського, Сан-Франциського, Адамовского і всієї Русі чудотворця відбулося 1 серпня 2018 р.

Галерея

Джерела