Скит на честь ікони Божої Матері, с. Богородичне, Донецька область

Матеріал з Релігія в огні
Скит на честь ікони Божої Матері "Усіх скорботних Радість", Свято-Успенської Святогірської Лаври
Загальна інформація
Тип спорудихрам
Розташуванняс. Богородичне, Донецька область
Релігійна приналежність*Православ'я (УПЦ (МП))
Дата руйнування
  • 9 травня 2022 р.
  • 18 травня 2022 р.
Пошкодженняповна руйнація
*на момент обстрілу

9 травня 2022 р., близько 9 години ранку, розірвалася міна безпосередньо в центрі території скиту між двома храмами на території скита. Як наслідок - пошкоджено будинки, у них в основному повибивало віконні шибки, а також пошкоджено фасади храмів від уламків. На дзвіниці був пробитий осколком дзвін.

16 травня 2022 р. два снаряди потрапили в теплицю та храмову кочегарку, серйозно пошкоджено триповерховий цегляний корпус. Споруди скита, особливо некапітального характеру, також були понівечені.

Найбільш потужний вибух на території скита стався в ніч із 17 на 18 травня 2022 року. Тоді було вщент зруйновано Благовіщенський храм. Вранці на території виявили частини ракети. На землі, в купі зруйнованих цегляних стін, лежали дзвони. Встояли тільки західна та південна стіни. Броньовані вхідні двері опинилися за межами скита, за дорогою. Малий храм на честь ікони «Всіх скорботних Радість» зберігся, але двері та вікна вибито вибуховою хвилею. Немає видимих пошкоджень іконостасу. Про це повідомляється на офіційному сайті Свято-Успенської Святогірської Лаври. 11 вересня 2022 р. село Богородичне було звільнене українськими військами. Військовий журналіст Олексій Кашпоровський побував у селі після деокупації і взяв інтерв'ю у двох місцевих мешканців, які єдині залишались і вижили в селі. Що стосується скита, то зі слів місцевих мешканців, російські війська розташовувались на території монастиря і зберігали там боєприпаси. Після себе окупанти залишили гори фекалій у храмах. Також відомо, що вони викрали ікони та цінні предмети.


Галерея

Джерела