Храм святителя Феодосія Чернігівського, м. Чернігів, Чернігівська область

Матеріал з Релігія в огні
Храм святителя Феодосія Чернігівського
Загальна інформація
Тип спорудихрам
Розташуванням. Чернігів, Чернігівська область
Релігійна приналежність*Православ'я (УПЦ (МП))
Дата руйнування
  • 13 березня 2022 р.
Пошкодженняважкі
*на момент обстрілу

Секретар Чернігівської єпархії УПЦ МП Ігор Пидан повідомив «Суспільному», що внаслідок артилерійського обстрілу 13 березня 2022 р. пошкоджень зазнав храм святителя Феодосія Чернігівського та кладовище "Яцеве" в м. Чернігові. Об 11.15 надійшов дзвінок у рятувальну службу. Рятувальників викликали, але вони не могли дістатися місця через постійні обстріли території. Снаряд влучив у купол храму і обвалив його. Вибух снаряду усередині храму викликав пожежу і руйнування внутрішнього убранства. Було знищено царські ворота й престол, згоріли ікони, храмові книги та церковна реліквія – Христова плащаниця. Зруйнована також дзвіниця, розбиті дзвони, згоріли бані та хрести.

За словами свічниці Лілії Шульги, після цього церкву обстрілювали ще не раз. Згодом в приміщення храму зайшли російські війська. Про це свідчать сліди від танків і коробки від сухпаїв.

На Фейсбук сторінці парафії станом на 2 травня 2022 р. повідомлялось про процес відбудови храму, і про можливість зайти помолитися, подати записки для поминання людей на територію церкви в її притвор.

Як вдалось з'ясувати під час моніторингового візиту групі дослідників у вересні 2022 року, у церкві святителя Феодосія розпочато і активно ведуться реставраційні роботи, завдяки яким храм поступово відновлюється. Так, наприклад, було повністю перероблено головний купол, завдяки чому він має відмінний від довоєнного вигляд. Інтер’єр храму перебував у стані відновлення, стіни побілено заново, розписи ж на них відсутні.


Галерея

Джерела